QUADRO CENTER

Вигода від співпраці Deutsche Bahn і Укрзалізниці залежатиме від поставлених завдань

Кому вигідна співпраця Укрзалізниці та Deutsche Bahn?

Співпраця стосується DB Engineering&Consulting (компанія групи DB AG) – світової компанії у сфері інфраструктурного та транспортного консалтингу, яка володіє технологіями та компетенціями. Для DB E&C є звичною практикою підписання меморандумів на вищому рівні з подальшим входом у комерційні (оплачувані зацікавленою стороною) проєкти. Вигода від співпраці німецької компанії із зацікавленою українською стороною буде залежати від поставлених завдань.

Проблеми Укрзалізниці, які Deutsche Bahn може допомогти розв’язати

Оскільки співпраця була анонсована на найвищому рівні країни, слід розрізняти проблеми ринку й самої Укрзалізниці (це впливатиме на те, хто буде оплачувати послуги консультантів).

Проблеми ринку – це реформування залізничної галузі. Сьогодні немає консолідованої позиції щодо напрямків її розвитку. Це підтверджується відсутністю нових правил у вигляді закону про залізничний транспорт. У більшості випадків лібералізація ринку призводить до зобов’язань держави витрачати кошти з бюджету на підтримку залізничної інфраструктури та приміських перевезень. Водночас існує й неспроможність державних інституцій управляти державною власністю та належним чином розподіляти наявні ресурси. З іншого боку, сама Укрзалізниця має низку проблем:
•вузькі місця на під’їздах до портів;
•організація тяги;
•ефективність операційних процесів;
•тендерні закупівлі тощо.

Але, як повідомили члени наглядової ради АТ «Укрзалізниця», підписання угоди між Укрзалізницею та залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn є ініціативою і прерогативою уряду України.

Що натомість отримає DB від співпраці з УЗ?

DB зможе отримати чіткі якісні умови тендерних процедур на консалтингові послуги, вигравати тендери, надавати консультації та одержувати за них кошти.

Джерело: https://railinsider.com.ua/oleksandr-tkachuk-vygoda-vid-spivpracz/